kapiel

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opatowie informuje, że w tegorocznym sezonie kąpielowym od czerwca do września 2019 nie będzie funkcjonowało kąpielisko na zbiorniku wodnym  w Zochcinku gm. Opatów.

Kąpać będzie się można jedynie w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli w Nieskurzowie Starym w gm. Baćkowice, gdzie organizator – gmina Baćkowice zapewni dyżury ratowników jedynie w weekendy (od piątku do niedzieli) począwszy od dnia 21.06.2019r. Do dnia 25.08.2019r.

Przed rozoczęciem sezonu organizator wykona badanie próbki wody z miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli i przedstawi sprawozdanie z badań, na podstawie którego wydana zostanie ocena jakości wody.

Ocena jakości wody kąpieliska w Nieskurzowie

Należy pamiętać, że bezpieczna kąpiel jest możliwa jedynie na strzeżonych akwenach wodnych, do wody nie należy wchodzic bezpośrednio po ekspzycji na słońce, po spożyciu alkoholu lub środków psychoaktywnych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przypomina, że każdego roku w wodzie ginie wielu ludzi, którzy lekceważą tę zasadę i nie przestrzegają obowiązujących nad wodą regulaminów

Ocena jakości wody kapielisko w Nieskurzowie