pzhPowiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opatowie wraz z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddziałem w Kielcach zapraszają do udziału w roku szkolnym 2019/2020 w Przeglądzie Małych Form Teatralnych  pod hasłem: „Dopalacze-ryzykujesz życiem” adresowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych woj. świętokrzyskiego. Przegląd realizowany jest w ramach  projektu dofinansowanego ze środków własnych budżetu Województwa Świętokrzyskiego.

zdrowa zPierwszy w historii Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności, przyjęty przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w grudniu 2018 r., obchodzony jest 7 czerwca 2019 r. Pod hasłem „Bezpieczeństwo żywności leży w naszym współnym interesie”.

pzhPowiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opatowie wraz z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddziałem w Kielcach zapraszają w roku szkolnym 2019/2020 do udziału w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu pod hasłem: „Zdrowe nutki” woj. świętokrzyskiego skierowanego do  uczniów kl. I – IV szkół podstawowych.

wakacje 2018Wkrótce rozpoczną się wakacje. Dla dzieci i młodzieży szkolnej to czas wypoczynku i zabawy. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie.

kleszczCo należy wiedzieć o kleszczach?
Kleszcze to jedno z najgroźniejszych dla człowieka naturalnych zagrożeń, które występuje w naszym klimacie.

tyton mGłównym tematem Światowego Dnia Bez Tytoniu 2019 jest:

„Tytoń i zdrowie płuc”