zdrowa zPierwszy w historii Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności, przyjęty przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w grudniu 2018 r., obchodzony jest 7 czerwca 2019 r. Pod hasłem „Bezpieczeństwo żywności leży w naszym współnym interesie”.

narkotyki zabijaja mPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opatowie uprzejmie informujemy - „Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” – to główne hasło rozpoczętej w dniu 2 kwietnia 2019 roku kampanii edukacyjno-profilaktycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kampania jest adresowana przede wszystkim do młodych ludzi.

wakacje 2018Wkrótce rozpoczną się wakacje. Dla dzieci i młodzieży szkolnej to czas wypoczynku i zabawy. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie.

szcepieniaW dniach 24 - 30 kwietnia 2019 roku obchodzona jest kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Szczepień.
Inicjatywie patronuje Światowa Organizacja Zdrowia. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie szczepień ochronnych, jako najskuteczniejszej formy zapobiegania chorobom zakaźnym i zakażeniom. Temat tegorocznej edycji Tygodnia Szczepień dotyczy przekazu oraz udostępniania faktów na temat szczepień.

tyton mGłównym tematem Światowego Dnia Bez Tytoniu 2019 jest:

„Tytoń i zdrowie płuc”

logo sdzPowszechne ubezpieczenie zdrowotne
 
Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jest to ogólnoświatowa możliwość skupienia się na kluczowych kwestiach zdrowia publicznego. WHO wzywa światowych przywódców do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju z 2015 roku, w tym do zapewnienia równego dostępu do opieki medycznej dla wszystkich ludzi na świecie.