plakat mGłównym tematem Światowego Dnia Bez Tytoniu 2019 jest:

„Tytoń i zdrowie płuc”

konkurs szkola wolna od uzywekPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opatowie uprzejmie informujemy, że Główny Inspektorat Sanitarny zamierza przeprowadzić w pierwszej połowie 2019 roku, III edycje konkursu "Szkoła wolna od używek".

narkotyki zabijaja mPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opatowie uprzejmie informujemy - „Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” – to główne hasło rozpoczętej w dniu 2 kwietnia 2019 roku kampanii edukacyjno-profilaktycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kampania jest adresowana przede wszystkim do młodych ludzi.

zimaCzas wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży szkolnej w roku szkolnym 2018/2019 r. na terenie województwa świętokrzyskiego przypada od 14 stycznia do 27 stycznia 2019 r.

logo sdzPowszechne ubezpieczenie zdrowotne
 
Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jest to ogólnoświatowa możliwość skupienia się na kluczowych kwestiach zdrowia publicznego. WHO wzywa światowych przywódców do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju z 2015 roku, w tym do zapewnienia równego dostępu do opieki medycznej dla wszystkich ludzi na świecie.

1grudnia1 grudnia 2018 r. WHO dołączy do globalnych partnerów, aby uczcić Światowy Dzień AIDS pod hasłem "Poznaj swój status". Będzie to również okazja do świętowania 30. rocznicy Światowego Dnia Walki z AIDS - pionierskiej globalnej kampanii zdrowotnej zainicjowanej przez WHO w 1988 roku.